Takım Kurma Rehberi


Merhabalar Dansın Yıldızları;
MStar’ da diğer üyelerle bir arada hareket etmek, kurulan diğer takımlarla, takım savaşlarına girebilmek ve ekip içinde/dışında insanlarla iletişimi geliştirmek için isteğe bağlı olarak takım kurmak ya da herhangi bir takıma dahil olmak gerekmekte. Bu rehber de takımlarla ilgili bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

-Takım oluşturmak için hangi şartları taşıyor olmanız gerekir?
Takım oluşturabilmek için karakterinizle 10.Seviyeye gelmiş olmanız gerekmektedir. Sihirli Lobi’de ki danışmanınız Lucy’ den aldığınız temel dans görevlerini tamamladığınızda, karakteriniz takım kurmak için yeterli seviyeye gelmiş olacaktır. Karakter 10.Seviyede iken, Sosyal Kulübe giriş yapabilir duruma gelirsiniz. Aynı zamanda, artık görevlerinizi bu salondaki Danışman Blair’ den almaya devam edersiniz. Sosyal Kulübe girişiniz, Sihirli Lobi’de ki Lucy’ den aldığınız görevleri tamamlamadığınız sürece kilitli olacaktır.
Bir başka şart ise, takım kurmak istiyorsanız eğer, başka bir klana üye olmamanızdır. Önce üye olduğunuz takımdan çıkacak, daha sonra takım kurma işlemini gerçekleştireceksiniz.

-10.Seviyeye geldiniz, peki şimdi ne yapmanız gerekir?
Oyun açıkken alt orta kısımda “Oyun, Salon, Evim,Alışveriş. Vb. “sekmelerin bulunduğu yerden “Salon”u tıklıyoruz. Oradan da “Sosyal Kulüp” seçeneğine tıklıyoruz. Artık Sosyal Kulübe giriş yaptınız. Kulübe girdikten sonra, sol tarafta Takım Yöneticisi Pal Bonk’ u göreceksiniz. Yanına gidip tıklıyoruz, orada üç seçenek karşımıza çıkıyor. “Klan kurmak istiyorum.”, “Klan aramak istiyorum.”, “Hiçbir şey.”

” />

A.Takım Kuracaklar İçin;
1. “Klan kurmak istiyorum.” Seçeneğine tıklıyoruz. Gelen yönergeleri takip edip onaylıyoruz. Pal Bonk size bir kez daha “Klan kurmak istiyor musunuz?” diye soracaktır. Eğer kararlıysanız “Klan kurmak istiyorum.”seçeneğine tıklıyoruz. Eğer seviyeniz tamamlanmışsa, herhangi bir klana üye değilseniz, Pal sizin takım kurabilmeniz için gereken şartları yerine getirdiğinizi söyleyecektir. Burada “Aç” butonuna tıklıyoruz. Takımımız açılıyor.

 

2.Bu pencerede; “Takım İsmi” yazan yere, kurmak istediğiniz klanın ismini yazıyoruz.
(Bazı sembolleri/karakterleri kabul etmiyor olabilir. Tekrar tekrar isim girişi yapınız.)
“Klan Tanıtımı” kısmına, klanınıza duyurmak istediğiniz, yada klanınızın sloganı olmak istediğiniz herhangi bir kelime/cümle yazıyorsunuz.
“Amblem” kısmından, takımınızın isminin yanında çıkmasını istediğiniz amblem seçimini yapıyorsunuz ve “Onay” kısmındaki kutucuğu işaretliyorsunuz.

3.Artık yeni bir takımın liderisiniz. Şimdi sıra takımınızdaki düzenlemeleri yapmaya ve sekmeleri tanımaya geldi. Alt sekmelerden “Takım”a tıkladığınızda, “Takım Bilgisi” ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranda sırasıyla; Temel Bilgi; Üyelik Bilgisi, Üyelik Yönetimi, Takım Yetkisi, Takım Savaşı sekmeleri bulunmaktadır. Bu sekmelerin açıklamalarına aşağıda yer verdik.

Temel Bilgi: Burada toplam üye sayısı, takım seviyesi, takım lideri, takımı oluşturma tarihi, herhangi bir üyenin takıma girdiği tarih, Takımın toplam TP(Tecrübe Puanı) sayısı, Takıma yapacağınız duyuru tahtası bulunmaktadır.
-Takım isminin altında Exp çubuğunu(TP Bar) göreceksiniz. Üyeler yaptıkları danslar sonucunda, çubuğun altında bulunan % ‘lik kısmı kendi isteklerine göre ayarlayarak, aldıkları TP’lerin yüzde kaçının takıma gitmesini istediklerine karar verirler. Bu TP Bar doldukça takım seviyesi artar.
” />

Takıma Oyuncu Davet İşlemi;
Bunu yapabilmenin iki yolu bulunmaktadır. İlki; alt kısımda bulunan “Davet” butonuna tıkladığınızda, davet etmek istediğiniz oyuncunun adını isim kutucuğuna yazıp “Davet”e tıklayabilirsiniz. İkinci bir yol; herhangi bir salonda, hiçbir takıma üye olmayan bir oyuncu üzerinde sağ tuş yapıp, “Takım Davet” seçeneğine tıklıyorsunuz. Oyuncuya davet gönderirken karşınıza bir kutucuk çıkıyor, burada oyuncuya iletmek istediğiniz herhangi bir mesaj varsa onu da yazabilirsiniz. “Davet” butonuna tıkladığınız anda karşıdaki oyuncuya davetiniz gidecektir. Eğer oyuncu onaylarda, takımınıza yeni bir üye kazandırmış olursunuz.

Üyelik Bilgisi: Bu sekmede, takımınıza üye olan herkesin seviyesini, takım içinde sahip olduğu niteliği (Lider, Görevli, Altın Üye,Normal Üye,Özel Üye,Zorla Ayrılma), cinsini, karakter ismini ve ekibe bulunduğu katkı miktarını-Tecrübe Bağışı-(Dans ederek TP artışı ile) görebilirsiniz.Altta bulunan “Çevrimiçi Üye” nin yanındaki kutucuğa tıkladığınızda da, takım üyelerinden sadece online durumda olanları görüntüleyebilirsiniz.
” />

Üyelik Yönetimi: Bu kısımda “Üyelerin Yönetimi” bölümünden üyelerle ilgili her türlü işlemi yapabiliyorsunuz yani takım üyelerinden istediğinize unvan verebiliyor, istediğinizi çıkartabiliyor, ya da “Üyelik Başvuru” kısmına gelen teklifleri onaylayıp, takımınıza üye olmak isteyen oyuncuların başvurularını kabul ya da reddedebiliyorsunuz.
Takım Lideri tarafından “Görevli” ünvanı almış kişiler, klana üye alımı yapabilirler.
” />

Takım Yetkisi: Klan Tanıtımı, Klan Duyurusu, etiket (Örneğin; biri takım aramak istediğinde bu kısma yazdığınız “abcd”, arama butonuna girildiğinde de karşılarına bu takımı çıkarabilecek.). Onay butonu ile de yaptığınız değişiklikleri korumaya alıyorsunuz.
Takımı kapatma işlemini de buradan “Kapatma” ya tıklayarak yapıyoruz, ancak bu işlemi gerçekleştirebilmek için, öncelikle takımdaki bütün üyeleri silmeniz gerekmekte.
” />

Takım Savaşı: “Takım Sunucusu”nda katıldığınız, kazandığınız ya da kaybettiğiniz dansları, aldığınız dereceyi ve puanları, haftalık takım savaşı sıralama bilgilerinizi takip ettiğiniz kısımdır. Takım savaşlarına girebilmeniz için takım seviyenizin 2.Seviye üzeri olması gerekmektedir.
” />

B.Takım Kurmayıp Herhangi bir Takıma Dahil Olmak İsteyenler İçin;
Eğer takım kurmak istemiyor ve istediğiniz bir takıma girmek istiyorsanız, Sosyal Kulüp içinde bulunan Pal Bonk’ un yanına gidip “Klan aramak istiyorum.” Seçeneğine tıklıyorsunuz. Ya da oyun ara yüzündeki “Takım” sekmesine tıklayıp aynı yere varabiliyorsunuz. Burada karşınıza klanların bulunduğu bir liste gelecektir. Eğer ismini ya da takım etiketlerini bildiğiniz bir takım varsa arama çubuğuna takım ismini yazıp araya da bilirsiniz. Seçtiğiniz takımın üzerine tıkladığınızda takımın bilgilerini görebilirsiniz. Eğer size uygun şartlarda bir ekip ise, “Üyelik” butonuna tıklıyor ve üyelik başvurusunda bulunuyorsunuz. Bu aşamadan sonrası ise, başvuru gönderdiğiniz ekip liderinin elinde, eğer sizi takımında görmek isterse başvurunuzu onayladığı anda, sizde başvurduğunuz takımın üyesi olabilirsiniz.

Umarım Takım hakkında istediğiniz bilgilere ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir rehber olmuştur.

Reklamlar

Temmuz 29, 2012 tarihinde Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: